הקלטת דרשה לבת מצווה באולפן הקלטות

הקלטת דרשה לבת מצווה

דרשת בת מצווה היא טרנד שאינו חולף, מאז ומעולם בנים ובנות אשר הגיעו לגיל מצוות היו מקריאים בפני אורחיהם את הדרשה שחיברו מבעוד מועד. זהו מנהג שמעיד על בגרותה של כלת השמחה אשר עומדת מול קהל האורחים וקרוביה היקרים ומודה להם על שגידלו אותה לתפארת והביאו אותה להיות נערה חכמה, אחראית ובוגרת. כחלק מהמנהג מקבלת עליה הנערה את עול הבגרות והמצוות ומציינת כי כעת האחריות למעשיה עוברת מהוריה אליה. למעשה, מרגע הגיעה לגיל המצוות היא אחראית למעשיה ותוצאותיהם לטוב ולרע. 

עם זאת לא נשכח כי מדובר בכל זאת בילדה-נערה בת 12 שנים אשר כנראה בפעם הראשונה בחייה תעמוד מול קהל גדול של כ- 300 איש במקרה הטוב ותקריא את מה שכתבה. זהו מעמד מרגש במיוחד ולעיתים מאוד מלחיץ. אם מדובר בנערה ביישנית מאוד, הרי שהדבר עלול להיות קשה מאוד ומבלבל ברגע האמת. על מנת לעזור לילדה לצלוח את הרגע המיוחד מבלי לוותר על דרשת הבת מצווה ניתן להשתמש בפיתרון קסם יחודי מאוד והוא הקלטת דרשת הבת מצווה באולפן הקלטות מקצועי. באולפן ההקלטות הנערה תקליט דרשה ייחודית לה אשר נכתבה מראש על ידה בעזרת הוריה או על ידי צוות הכותבים המקצועי של האולפן.

היתרונות בהקלטת דרשה לבת מצווה באולפן הקלטות

  • אנו מאפשרים לכלת השמחה להקריא דרשת בת מצווה מבעוד מועד ומורידים את מפלס הלחץ, כך אירוע הדרשה הופך לדבר חיובי ומעצים.
  • כאשר דרשה מוקלטת באולפן, צוות האולפן המקצועי יעזור לילדה להתאים את קצב הקריאה, יכוון אותה מבחינת הדיקציה ויעזור בהגייה נכונה מה שיהפוך את הדרשה לבוגרת יותר כיאה לנערה שהגיעה לגיל המצוות.
  • כאשר מקליטים דרשה באופן מקצועי דואגים שאורכה יהיה עד 3 דקות על מנת לא להלאות את קהל האורחים. הדרשה הופכת לממוקדת יותר ונעימה לכל מי שישמע אותה. 
  • כיאה לעידן הטכנולוגי, משתמשים באולפן בציוד מקצועי אשר יתקן את הקול של הילדה ויהפוך אותו לנעים וללא זיופים. כמו כן, תותאם לדרשה המוקלטת מוסיקת רקע אשר תלווה את קולה של הנערה ותהפוך את הקראת הדרשה למרגשת מאוד. 

על מה כדאי לשים דגש כאשר מקליטים דרשת בת מצווה באולפן?

  • כדאי לעשות חזרות עם הילדה על הטקסט כשבוע לפני ההקלטה. לא מומלץ לעשות חזרה ביום ההקלטה, על מנת להימנע מצרידות.
  • אם בחרתם לכתוב את הדרשה בעצמכם, חשוב מאוד לשתף את הילדה בתהליך הכתיבה על מנת שההקראה תהיה כמה שיותר טבעית עבורה. כמו כן, זכרו שבסופו של דבר הדרשה היא שלה והיא זאת שמגיעה למצוות, לכן אם היא תכתוב את הדרשה זו יכולה בהחלט להיות משימתה הראשונה כילדה בוגרת. 
  1. קבעו עם אולפן ההקלטות תאריך ושעה שנוחים לכם ולילדה. כדאי לקבוע זאת לימים שאינם עמוסים. יום ההקלטה אמור להיות יום שמח וכיפי עבורה. ככל שתהיו נינוחים יותר כך ההקראה תהיה יותר טובה.